Regjistrohu si:
8e699df0-e281-4a7a-91da-563b52a5cbfb---0

Si te joshim nje mashkull apo nje femer? Duket si nje pyetje prej 100 milion dollaresh, e megjithate pergjigja mund te jete shume me e thjeshte sesa mendoni. Secili prej nesh ka receten tij personale, teknikat dhe strategjite e tij per te bere per vete nje person, te fituara gjate viteve. Joshja eshte nje art qe e ke ne “gjak” por ajo edhe mund te mesohet. Ja per ju disa keshilla te cmuara qe do tju ndihmojne te beni Shen Valentinin tuaj per tu mbajtur mend…

1- Perdorni shikimin

Mos harroni se, syte tuaj jane nje arme potenciale joshjeje, qe shpesh here e leme pas dore. Mesoni te perdorni syte tuaj. Propabiliteti final duke perdorur shikimin, jo ne menyre vulgare eshte 75%.

2- Mesoni te degjoni

Per te qene me te vertet efikas, nuk ka arme me te mire sesa te “gudulisesh” egon e personit qe deshironi te joshni. Kjo teknik funksionon, sepse meshkujt mbeten gjithmone “femije te rritur”, dhe prandaj kerkojne vemendje. Edhe femrat, por ato adhurojne te jene te perkedhelura. Kete gje bejeni ne menyre te bute pa ekzagjeruar. Do ni te keni sukses mbi kete, mesoni te degjoni partnerin tuaj. Nese do tja  dilni, probaliteti i suksesit do te jete 89%

3- Te kujdeseni per veshjen

Ne lojen e joshjes, rendesi te vecante ka edhe menyra sesi visheni, duke perfshire edhe te brendshmet. Te jeni gjithmone te rregullt dhe elegant, sigurisht qe ju ndihmone per te arritur ate qe kerkoni. Por zgjidhni stilin e duhur, ajo qe ju ben te ndjeheni mire. Mos vishni veshje qe nuk jane ne stilin tuaj apo ne karakterin tuaj, do te rrezikoni te dukeni qesharak.


×
×
×